• Obecnie brak na stanie
Catan - Gryplanszowe24.pl - sklep
search
  • Catan - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Catan - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Catan - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Catan - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Catan - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Catan - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Catan - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Catan - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Catan - Gryplanszowe24.pl - sklep

Catan (Osadnicy z catanu)

143,82 zł

Wspaniała gra planszowa rodzinno-ekonomiczna. Zostań osadnikiem, panuj mądrze, handluj z innymi rozwijaj swoja kolonię i zapanuj nad wyspą. Gra rodzinna to zero przemocy i agresji. 

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Wysyłka w ciągu 24h.

 

Czas na zwrot to 14 dni kalendarzowych. Wymagany jest dowód zakupu.

 UWAGA! Jest to nowa edycja, z plastikowymi elementami (osady, miasta, drogi) - dostępna od sierpnia 2011. Ze względu na inne elementy, nie łączy się ona z obecnymi dodatkami ze starej edycji (drewnianej). Dodatki do nowej edycji będą pojawiały się sukcesywnie.

 

Osadnicy z Catanu (Settlers of Catan) to bardzo popularna na całym świecie gra rodzinno-ekonomiczna o bardzo dużej "miodności" grania. Teraz prezentujemy jej polską edycję!

 

Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli.

 

Gracz musi rozważnie stawiać nowe osiedla i drogi, aby zapewnić sobie dostateczny, ale zrównoważony dopływ zasobów, a jeśli ma ich nadmiar - prowadzić handel z innymi graczami sprzedając im owce, drewno, cegły, zboże lub żelazo a pozyskując od nich te zasoby, których ciągle mu brakuje.

 

Pierwszy z graczy, który uzyska 10 punktów z wybudowanych przez siebie dróg, osiedli i specjalnych kart - wygrywa.

 

Dlaczego pokochasz tę grę?

- Osadnicy to gra, do której najczęściej się wraca. System budowania planszy i prowadzenia gry sprawia, że każda gra bardzo różni się od poprzedniej. Ta gra się po prostu nie nudzi! - Jeśli wygrasz, wiesz, że wygrałeś dzięki przemyślanej strategii i mądrym decyzjom. Jeśli przegrałeś, czujesz, że byłeś bardzo, bardzi blisko zwycięstwa, zabrakło tylko odrobiny szczęścia.  Następnym razem z pewnością Ci się uda! ;) - Gra nie bez powodu jest najczęściej nagradzaną grą na świecie.  Wiele dróg do zwycięstwa, handel między graczami, który czasami przybiera rozmiar prawdziwego targu i wspomniana wcześniej błyskotliwa mechanika gry zauroczą każdego.

 

To właśnie tę grę polecamy początkującym, aby wciągnąć ich w świat gier planszowych.

Ważna informacja: Edycja plastikowa nie pasuje do wersji drewnianej, ma zupełnie odmienną szate graficzną oraz nie pasującą ramkę!
Posiadacze wersji drewnianej tej gry planszowej jeszcze przez jakiś czas będą mogli dokupić dodatki i rozszerzenia do posiadanej edycji.

Gra została laureatem Nagrody Gra Roku 2005 w Polsce - tym samym została uznana przez graczy za najlepszy tytuł wydany w naszym kraju w 2005 roku.

Inne wyróżnienia zebrane przez grę:

- Zwycięzca Deutscher SpielePreis 1995 - Zwycięzca Gra Roku (Niemcy) 1995 - Zwycięzca Game of the Year Origins Award (USA) 1996 - Origins Hall of Fame

Nasz unboxing:

Zawartość pudełka:

- 19 sześciokątnych żetonów do budowy wyspy - 6 żetonów "morze" - 4 karty "koszty budowy" - 2 karty specjalne - 120 kart surowców i rozwoju - 18 żetonów z cyframi - 60 dróg - 20 osad - 16 miast - 1 pionek rozbójnika - 2 kostki - Instrukcja - Almanach - 2 woreczki z tkaniny - 2 pudełka na karty

Gryplanszowe24.pl - sklep z grami planszowymi poleca grę: Osadnicy z Catanu!

Galakta
PS169

Opis

Ilość graczy
od 3 do 4
Wiek graczy
od 10 lat

Specyficzne kody

EAN13
5902259201205

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.