Dobble - Gryplanszowe24.pl - sklep
search
  • Dobble - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Dobble - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Dobble - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Dobble - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Dobble - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Dobble - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Dobble - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Dobble - Gryplanszowe24.pl - sklep
  • Dobble - Gryplanszowe24.pl - sklep

Dobble

48,70 zł

Wyjątkowa gra karciana idealna na imprezę oraz rodzinne wieczory, która zawsze rozgrzeje i rozrusza towarzystwo! UWAGA: Może powodować salwy śmiechu!

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Wysyłka w ciągu 24h.

 

Czas na zwrot to 14 dni kalendarzowych. Wymagany jest dowód zakupu.

Ten, ten, no... Jing Jang!

Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna!

- Ale tu nie ma żadnego wspólnego symbolu!

- Na pewno jest! Ja mam marchewkę!!

- Ej, ale nie mam, serio!!!

- Musi być! Kostka lodu u mnie!!

- Eeeeej!!

- O patrz, tu jest. Pająk. A u mnie dinozaur! Ha!

Video:

Ale na czym to polega?

W Dobble można grać na klika sposobów. W zasadach można znaleźć pięć mini-gier. Najpopularniejszą jest wersja, w której wszystkie karty rozdaje się graczom, a jedną z kart kładzie na środku stołu. Na dany sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę z góry, którą trzymają w ręku i szukają wspólnego symbolu z kartą, która leży na stole. Symbol nazywają głośno i szybko kładą swoją kartę na stole, przykrywając starą kartę. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z nową kartą! Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.

Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają inne rozmiary. Same karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji roślin, postaci i przedmiotów, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami jednym i tylko jednym symbolem.

Dlaczego musisz mieć tę grę?

- Żadna inna gra nie rozrusza towarzystwa tak jak Dobble. Żadna nie jest tak prosta i nie daje tyle zabawy w ciągu tych kilku minut! Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, każdy krzyczy starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych graczy. - Tylko Dobble tłumaczy się w minutę! - Żadna inna gra nie jest tak mała, że można wziąć ją wszędzie i nie ma tak trwałego, metalowego pudełka, które wytrzyma wiele. - Tylko Dobble ma takie wygodne i praktyczne karty. Okrągłe, mocne kartoniki świetnie się sprawdzają w czasie zabawy. - Świetnie sprawdza się jako przerywnik pomiędzy poważniejszymi tytułami, a do tego porządnie rozgrzewa i solidnie poprawia humor. Polecana dla osób w każdym wieku.

Videocast:

Gra polecana przez Instytut Badań Edukacyjnych do użytku przez nauczyciela podczas zajęć z uczniami.

Liczba graczy: 2–8
Wiek graczy: 6+
Czas rozgrywki: 5–10 minut

Podczas grania w Dobble ćwiczymy:

• spostrzegawczość
• refleks
• wyszukiwanie podobieństw.


O czym rozmawiać po zakończeniu rozgrywki?

Gra Dobble jest bardzo dynamiczna i pełna emocji. Warto rozmawiać z uczniami o tych emocjach. Możemy także poruszyć temat rywalizacji zgodnej z zasadami fair play. Gra jest bardzo dynamiczna i ma szybkie tempo. Często w jej trakcie uczestnicy stoją przy stołach.

Gra doskonale pasuje na zajęcia integracyjne oraz każde inne, na których naszym celem jest obserwacja uczniów, zachowań, radzenia sobie z emocjami w stresie czy w sytuacji rywalizacji, reakcji na wygraną i przegraną.

Z gry Dobble możemy skorzystać, kiedy chcemy dać uczniom chwilę przerwy w zajęciach.

Źródło: "Pozwólmy dzieciom grać. O wykorzystaniu gier planszowych w edukacji matematycznej" © Copyright by: Instytut Badań Edukacyjnych, Warszawa 2014

Rebel
PS289
1 Przedmiot

Opis

Ilość graczy
od 2 do 8
Wiek graczy
od 6 lat

Specyficzne kody

EAN13
3558380010500

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.